Co vám v zimní sezóně nesmí v automobilu chybět?

Zima je zcela jistě pro každého řidiče nejnáročnějším obdobím roku, a to nejenom z hlediska bezpečnosti, ale také technické přípravy. I na naše auto působí zima negativně – bývá vystaveno neustálým nízkým teplotám, sněhu a v neposlední řadě také posypové soli, na některých úsecích komunikací i štěrku. Správná zimní výbava nám pomůže přečkat zimu bez úhony. Povinná výbava je samozřejmostí, jak z pohledu naší bezpečnosti, tak zejména proto, abychom ctili zákon a s ním spojený bodový systém. Nyní je řeč o výbavě, která jde nad její rámec, a s níž se nám podaří lépe vyřešit případné komplikace na našich cestách.

Autoservis Perfekt Praha

Zdroj: Autoservis Perfekt Praha

Zimní řetězy i nezbytné drobnosti, které oceníte

Pokud jezdíte do hor, může Vás překvapit extrémně silná vrstva uježděného sněhu, pod kterou se často vyskytují ledové plochy. Zamezení autonehody Vám ve většine případů zajistí zimní pneumatiky. V tomto případě to ale nestačí, a proto mějte vždy s sebou také zimné řetězy, které pomohou dostat se z nepříjemné situace. Rozhodně si ale vždy vyzkoušejte nanečisto, zda sami dokážete řetězy nasadit. Do hor se vyplatí také kromě lyží a hůlek přibalit do kufru kyblík s pískem a lopatku.

Škrábání oken nás bude čekat každé ráno. Neničte si svou kreditku a pořiďte si kvalitní a pevnou škrabku. Pokud je vrstva námrazy na oknech opravdu silná, pomohou nám speciální přípravky k odstraňování námrazy. Chybět by neměl ani malý smetáček pro případ, že nám vůz zasype čerstvý sníh.

Rozmrazovač zámků jako vítaná záchrana

K poměrně častým zimním problémům patří jistě zamrzlé otvory na klíček v zámku dveří. S touto situací nám pomůže rozmrazovač zámků, který ovšem musíte mít u sebe. V zamčeném autě by nám byl pochopitelně k ničemu. Nejen naše auto, ale i my v zimě nosíme zimné obuv s hlubokým vzorkem na podrážce, kam se uchytává sníh. Při řízení se sníh rozpustí, a pokud máte klasické koberečky, jsou za chvíli nasáklé. Proto si na zimu pořiďte gumové, ze kterých jednoduše vodu slijete a bláto omyjete.

Nezamrzněte!

Vyměnit tekutinu v nádržce ostřikovačů je před zimou nutností. Letní vyměníme za zimní, kdy si můžeme vybrat do jakého mrazu je daná tekutina vhodná. Pozornost věnujeme také chladiči a jeho chladícímu médiu, které by mělo být mrazuvzdorné – nemrznoucí. Nezapomeňte také na akumulátor – startovací baterii. Mráz negativně ovlivňuje životnost baterie. Pokud auto v zimě používáte pouze občas a jen na kratší vzdálenosti, může se stát, že baterie nedobije energii, kterou vydala při startování a po zhasnutí motoru už možná nenastartujete. Mějte proto po ruce i startovací kabely.

 Autoservis Perfekt Praha

Zdroj: Autoservis Perfekt Praha

Pro Váš klid doporučujeme navštívit specializované pracoviště, kde Vám vůz před zimou zkontrolují. Navštivte odborníky z Autoservis Perfekt Praha, Váš perfektní autoservis a pneuservis na Praze 8.

Kontakty

AB TIR s.r.o.
Ulice Mírového hnutí
149 00 Praha 4 - Háje
(do navigace Demoliční 6)

VÝKUP A PRODEJ
Mobil 1: (+420) 775 753 141
Mobil 2: (+420) 775 753 141

KANCELÁŘ
Tel: (+420) 272 919 225
Fax: (+420) 272 936 515
E-mail: info@abtir.cz
Praha 4 Háje
Prodej použité dopravní a nákladní techniky